Kansliet

På den här sidan hittar du kontaktuppgifter till Sveroks kansli. Tveka inte med att höra av dig om du har några frågor. Vi finns här för dig!

Kontakta Sverok

info@sverok.se
Telefon: 010-551 93 00
(Måndag, Tisdag & Torsdag, 10:00-16:00)

Besök Sverok

Sverok,
Gustavslundsvägen 141,
167 51 Bromma

Kansli

Gabrielle de Bourg

Projektmedarbetare
Game Changer / Play Together
gabrielle.debourg@sverok.se
076-022 95 20

Aya Winssi

Projektledare Får du spel
aya.winssi@sverok.se
076-010 70 04

Björn Adriansson

Kommunikationssamordnare
bjorn.adriansson@sverok.se
076-026 51 40

Christer Pettersson

Verksamhetsutvecklare
christer.pettersson@sverok.se
0760-22 63 90

Erika Lindqvist

Administratör
erika.lindqvist@sverok.se
010-551 93 00

Evelina ”Maro” Ferbrache

Förbundsordförande
evelina.ferbrache@sverok.se
070-358 82 67

Klara Stenkvist

Projekledare UDL
klara.stenkvist@sverok.se
073-536 14 93

Viktor Lindberg

Projektledare killar.se
viktor.lindberg@sverok.se
070-4963017

Henrik Almén

Biträdande generalsekretare
henrik.almen@sverok.se
070-7688310

Nicholas Ranégie-Ribbås

(Föräldraledig) Kommunikationssamordnare
nicholas.ranegie@sverok.se
076-322 72 78

Sara Hauge

Generalsekreterare
sara.hauge@sverok.se
076-021 33 50

Tanja Solenström

Ekonomiansvarig
tanja.solenstrom@sverok.se
073-675 65 45