Förtroendevalda

På den här sidan hittar du kontaktuppgifter till Sveroks förtroendevalda. Tveka inte med att höra av dig om du har några frågor. Vi finns här för dig!

Förbundsstyrelsen

Evelina ”Maro” Ferbrache

Förbundsordförande
evelina.ferbrache@sverok.se

Mags Hyttsten Sundberg

Vice Förbundsordförande
mags.hyttsten@sverok.se

Rebecka Winter

Andre Vice Förbundsordförande
rebecka.winter@sverok.se

Linnea Lönn Stråle

Ledamot
linnea.lonn.strale@sverok.se

Morris Ferneskog

Ledamot
morris.ferneskog@sverok.se

Rose Boketoft Kaltenbrunner

Ledamot
rose.boketoft.kaltenbrunner@sverok.se

Sixten Lovén Turdén

Ledamot
sixten.loven.turden@sverok.se

Oliver Nordwall

Ledamot
oliver.nordwall@sverok.se

Viggo Hangård

Ledamot
viggo.hangard@sverok.se

Revisorer

Kontakt: revisorer@sverok.se

Tove Anell

Verksamhetsrevisor
revisorer@sverok.se

Mia Johansson

Verksamhetsrevisor
revisorer@sverok.se

Valberedningen

Kontakt: valberedning@sverok.se

Clara Herrlin

Michael Lönn

Caroline Eliasson

Evelynn Aulie

Rasmus Storkamp